Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być zła, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji

Prasówki

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być niemożliwa, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji Wszystek spośród nas, kto kiedykolwiek miał relacja z rekrutacją z pewnością rozumie te dwa uczucia – radości, gdy nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uzmysłowimy sobie, że przed nami rozmowa, która szczególnie jest bliskim żyć bądź nie być. Jak nie oddać się zwariować i nastawień do rozmowy rekrutacyjnej z podniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, jednak my postanowiliśmy wyodrębnić pięć podstawowych zasad, dzięki którym można przejrzeć na rozmowy kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie udawaj kogoś kim nie jesteś
Potrzebujesz zaprezentować się z tejże najznakomitszej strony to pewne. Problem w obecnym, że niezwykle często przez ostatnie zaczynasz udawać kogoś kim nie jesteś. Niestety takie zachowanie idzie na Twoją niekorzyść. Bycie sobą pomoże Ci rozmowę, dzięki czemu czynienie spójnego wizerunku nie będzie niczym trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach lub zbyt mały krawat sprawi, że nie będziesz idealnie skupiony. Osoba, jaka będzie z Tobą przedstawiać nie da po sobie poznać, że pojęła te niedociągnięcia, przecież nie umknie toż jej przyczynie. Pamiętaj, że pierwszego doświadczenia nie odda się zrobić dwa razy. Zdrowy i przyjemny ubiór to pozycja.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który różnie że się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy ciągnące się ręce będzie skomplikowaniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe doświadczenie pewności da Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z kolejnym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Doda Ciż ostatnie gwarancji siebie oraz uzna opanować stres.

4. Szczegółowe dane.
W domowych uwagach skup się na dokładnych danych i odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, zaznajom się z wykonywanymi przez niego zadaniami, aktualnościami także pełnym innym, co stanowi dla Ciebie dobre, a że i zaplusować. Na badania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które i będą schodzić z tematu nie potrafią Ci w osiągnięciu nowej funkcji. Przez takie wypowiedzi osoba prowadząca rekrutację może znacząco mocno przestać nas słuchać, co pewność nie przekłada się na sukces żadnych spotkań, a zgłasza tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Patrzenie na ścianę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w stref powoduje, że odbiór naszej pozycje stanowi dużo negatywny. Nasz rozmówca będzie traktował doświadczenie, że kandydat nie jest rzeczami, a ciałem na konferencji. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, że będziemy przyjmowani jako kobiety pewne siebie i pomoże rozmowę rekrutacyjną.

Potrafisz być oczywisty, że gdy poproszono Cię na konferencję rekrutacyjną, to Twoje domeny są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właścicielowi i nic nie pozostaje na granicy, aby dać z siebie maksimum na konferencji, w czym może ułatwić Ci wykonywanie tych reguł. Oraz co z brakami? Wszystek je popełnia – trzeba tylko umiejętnie wyciągać spośród nich wnioski. Jak jesteś interesuj, które spośród nich są najczęstsze, to na blogu Sellwise znajdziesz więcej na ów punkt.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments